Drukarki – wielofunkcyjne urządzenia

Drukarki – wielofunkcyjne urządzenia

Drukarka wydaje się być jedynie niezbędnym urządzeniem w biurze, a coraz rzadziej w domu. Na rynku urządzeń elektronicznych można znaleźć wiele modeli, które z pewnością sprostają Twoim wymaganiom. Jeżeli właśnie stoisz przed decyzją, jaki sprzęt wybrać to świetnie trafiłeś. Podpowiadamy, jakie rozwiązania wybrać do domu, biura czy nawet w podróż.

Drukarki atramentowe

Najpopularniejszym modelem są drukarki atramentowe. Często wybiera się je do domowego użytku. Swoje zastosowanie znajdą również w mniejszych biurach. Ten model jest stosunkowo tani w obsłudze, ale nie powinny być często używane. Zadruk powstaje podczas wylania tuszu na kartkę, dzięki przesuwającej się głowicy, która w drukarce może być stała albo zintegrowana z tuszem. Warto postawić na droższe, ale oryginalne wkłady. Zamienniki mogą zapychać głowicę, a finalnie spowodować awarię. Tusze znajdują się w specjalnych pojemnikach. Wydruki charakteryzują się intensywnymi, ciepłymi barwami. Wiele modeli pozwala także na wydrukowanie zdjęć na dedykowanym papierze fotograficznym. Zwykle dają wiele możliwości – od drukowania na małym formacie, aż po standardowe A4 czy A3.

Drukarka laserowa

Drukarka laserowa do pracy wykorzystuje toner. Za rozprowadzenie koloru odpowiedzialny jest specjalny bęben światłoczuły, który w wyniku eksploatacji trzeba wymieniać. W niektórych modelach jest on zintegrowany z tonerem, dlatego wymiana jest szybsza i można jej dokonać częściej. Drukarki laserowe gwarantują lepszą jakość wydruku, niż atramentowa. Większość z nich może drukować zarówno kolorowe, jak i czarno-białe obrazy. Dodatkowymi atutami są cicha praca i niewielkie rozmiary urządzenia. Sprawdzi się w biurze i w domu. Wszystko zależy od Twoich potrzeb.

Urządzenia wielofunkcyjne

Na rynku można znaleźć także urządzenia wielofunkcyjne 3 w 1. Taki sprzęt pozwala nie tylko wydrukować poszczególne dokumenty, ale także je kserować i skanować. To zwykle niewielkie modele, które nie zajmują wiele miejsca i świetnie sprawdzą się w domowym biurze. Do większych firm warto wybrać urządzenie 4 w 1, które ma również możliwość korzystania z faksu. Wybór może paść na atramentowe lub laserowe modele. Od Ciebie zależy, jaki model będzie dla Ciebie odpowiedni. Sprawdź pełną specyfikację i zamów już teraz ciekawe rozwiązania.

Drukarki – wielofunkcyjne urządzenia

Poręczne drukarki termosublimacyjne do zdjęć

Na rynku można znaleźć takie urządzenia jak drukarki termosublimacyjne. To mały sprzęt, który służy natychmiastowemu wydrukowi zdjęć. Dzięki swoim kompaktowym wymiarom możesz mieć ją zawsze pod ręką. Kieszonkowa drukarka do zdjęć pozwala wywołać wspomnienia. Takie urządzenie możesz połączyć z telefonem za pomocą Bluetooth’a. Wbudowana bateria pozwala jednorazowo wydrukować kilkanaście zdjęć. Oprócz sprzętu niezbędne będzie dokupienie wkładów. To właśnie dzięki nim Twoje zdjęcia z telefonu przeniosą się na papier, drukarka bowiem nie potrzebuje tuszu. Wygodne, szybkie i praktyczne.

Drukarki 3D w kształcie długopisu

Hitem ostatnich czasów są drukarki 3D. Dzięki nim płaskie elementy, narysowane na kartce mogą stać się realnym gadżetem. Duże, profesjonalne urządzenia kosztują wiele tysięcy, dlatego najczęściej inwestują w nie osoby, które chcą otworzyć własny biznes. Jeżeli chcesz zgłębić temat tworzenia w trójwymiarze, wybierz ciekawe rozwiązanie, jakim jest specjalny długopis. W gotowych zestawach możesz znaleźć nie tylko urządzenie, ale także specjalne wkłady w wielu ciekawych kolorach. Po podłączeniu do zasilania wkład staje się elastyczny. Dzięki specjalnym wzornikom można stworzyć ciekawe wzory. To ciekawy sposób na spędzenie czas i uwolnienie kreatywności. Regulacja temperatury umożliwia dobranie odpowiednich parametrów, na których będzie Ci się najlepiej pracować.

Rynek drukarek i wielofunkcyjnych urządzeń jest duży. Wybierając nowy sprzęt warto określić, czego potrzebujesz, jak często będziesz użytkować i ile stron chcesz drukować. Postaw na racjonalne rozwiązania i wymień stare urządzenie na nowoczesny sprzęt.

Może Ci się również spodoba