Rytuały wspomagające praktykę jogi

Rytuały wspomagające praktykę jogi

Joga doskonale niweluje stres, zmęczenie i wprawia w dobry nastrój na cały dzień. Nic więc dziwnego, że ta aktywność staje się coraz bardziej popularna. Oprócz odpowiedniego zestawu ćwiczeń oraz akcesoriów niezbędnych podczas treningu, niezwykle ważna jest także jego oprawa. Warto zadbać o relaksującą muzykę w tle, a także o odpowiednią kompozycję zapachów. Sprawdź, jakie rytuały sprawią, że joga będzie jeszcze efektywniejsza.

Naturalne świece

Świece to doskonały sposób, by wypełnić pomieszczenie przyjemnym zapachem. Najlepszym wyborem będą naturalne, wegańskie propozycje na bazie wosku sojowego i roślinnych olejków, które oferuje sklep Joyinme. Warto zwrócić uwagę na ich właściwości. Kompozycję mogą pozytywnie wpływać na równowagę, skupienie i wyciszenia albo napełnić energią, optymizmem i rozbudzić wyobraźnie. Pozwalają zrelaksować się i przywołać stan radości. Świece inspirowane są pozycjami (asanami) i stworzą doskonałą przestrzeń do medytacji oraz praktyki jogi. Dzięki nim będziesz cieszyć się dobrym nastrojem przez cały dzień.

Dobroczynny dym

W praktyce jogi bardzo często wykorzystuje się drewienka Palo Santo albo białą szałwię. Te pierwsze to drewienka ze świętego drzewa. Podczas spalania wydzielają niesamowity zapach, który pozwala całkowicie się odprężyć i oczyścić umysł. Wystarczy podpalić je z jednej strony, aby uwolnić olejki eteryczne, które wspierają medytację oraz przynoszą spokój i szczęście. Biała szałwia z kolei to świetle ziele używane w tradycyjnych ceremoniach Indian Nawajo. Jej zapach koi i łagodzi napięcie. Pomaga także zniwelować niepokój i zmęczenie. Możesz postawić na podstawową wersję albo wybrać propozycję wzbogaconą o lawendę, płatki czerwonej róży albo cedr. Doskonale sprawdzą się także kadzidła, powstałe z mieszanki indyjskich ziół, żywic, olejków eterycznych i ekstraktów kwiatowych. Są w pełni naturalne i przypisuje się im lecznicze właściwości.

Moc kryształów

Podczas praktyki jogi i medytacji warto mieć pod ręką naturalne kryształy o niesamowitych właściwościach. Zaopatrz się w zestaw, w którym znajdziesz różowy kwarc, symbolizujący miłość, spokój i błogość, cytryn, który wpłynie na Twoją odwagę oraz poziom satysfakcji, jadeit, wprawiający w szczęście i błogostan oraz Tygrysie Oko, które zmotywuje i pozwoli spojrzeć na problemy z szerszej perspektywy. Podczas treningu i nie tylko, możesz pić wodę z butelki z naturalnym kryształem o niesamowitych właściwościach.

Wzbogać treningi jogi oraz praktykę medytacji o rytuały, który pozytywnie wpłyną na Twoje ciało, umysł i emocje. Postaw na naturalne świece sojowe, szałwię albo kadzidła i wpraw się w doskonały nastrój na cały dzień. Miej zawsze przy sobie zestaw naturalnych kryształów, które napełnią Cię szczęściem, spokojem i zmotywują do stawania oko w oko z problemami.

Może Ci się również spodoba