Spieniacze do mleka

Spieniacze do mleka

Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez kubka kawy. Niezależnie od tego czy preferujesz kawę mieloną czy rozpuszczalną lub tą z kapsułek – dodanie do niej pysznej mlecznej pianki z pewnością podkręci smak. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów spieniaczy do mleka. Podpowiadamy na jakie warto zwrócić uwagę.

Ręczne spieniacze

Na rynku można znaleźć spieniacze ręczne, Zwykle działają na baterie a ich obsługa jest bardzo prosta. Wystarczy podgrzać mleko, a następnie włożyć końcówkę i uruchomić urządzenie. Takie rozwiązanie sprawdzi się w małym domu, w którym nie masz miejsca na dodatkowe akcesoria lub kawę z mlekiem pije rzadko. Korzystanie z ręcznego sprzętu wymaga czasu i cierpliwości. Wśród ręcznych spieniaczy można znaleźć również takie z dzbankiem. Wewnątrz umieszcza się gorące mleko, a następnie zamyka pokrywkę z sitkiem i tłokiem. Wystarczy energicznie poruszać tłokiem, by powstała pianka. To nieco droższe rozwiązanie w porównaniu z małym, bateryjnym modelem, ale wciąż tańsze niż elektryczny spieniacz. Ciekawą opcją jest również urządzenie z miarką. Dzięki niemu precyzyjnie przygotujesz każdy napój.

Elektryczne spieniacze

Spieniacze elektryczne pozwalają dużo szybciej i sprawniej przygotować ulubioną kawę. Zazwyczaj mają kompaktowe rozmiary i z łatwością je przechowasz. Część z nich można nawet myć w zmywarce. Wyjmujące wkładki mieszające pozwalają utrzymać urządzenie w czystości. Średniej wielkości sprzęt pozwoli Ci przygotować mleko na dwie duże kawy. Jeżeli nie używasz zwykłego mleka tylko roślinne zamienniki to tego rodzaju sprzęt pozwala przygotować piankę także z nich. W zależności od modelu może być bez przewodowy lub zasilany bezpośrednio z gniazdka. Wiele z nich umożliwia wybranie rodzaju pianki – ciepłej, zimnej, kremowej, sztywnej czy samo podgrzanie mleka i stworzenie niewielkiej panki. Od indywidualnych preferencji zależy z jakiej opcji skorzystasz.

Spieniacze z serii Aeroccino pozwalają przygotować mleko zarówno na zimno, jak i na ciepło. Są poręczne i nie zajmują wiele miejsca. Wystarczy wlać mleko i nacisnąć odpowiedni przycisk, a już po chwili otrzymasz idealnie spienione mleko. Te modele umożliwiają również podgrzanie mleka na przykład do latte. Takie rozwiązania pozwala delektować się ulubioną kawą w Twoim domu. Spieniacze z serii Aeroccino kosztują około 300 zł w zależności od modelu. Tańsze rozwiązanie znajdziesz w sklepie Tchibo czy w Lidlu. Zanim kupisz odpowiedni model sprawdź jego moc oraz pojemność.

Spieniacze do mleka

Ekspresy z wbudowanym spieniaczem

Jeżeli masz sporo miejsca na blacie i wolne środki, możesz postawić na ekspres do kawy z dyszą spieniającą lub już wbudowanym spieniaczem. Dzięki temu urządzenie samo dobierze odpowiednią ilość mleka i temperaturę odpowiednią do przygotowania pysznej kawy. Wiele modeli ma możliwość samodzielnego dopasowania ilości mleka i kawy do własnych upodobań. Dzięki niemu z powodzeniem możesz przygotować ulubiony napój bez konieczności ręcznego spieniania mleka. To wygodne i praktyczne. Warto pamiętać, że tego rodzaju urządzenia należy odpowiednio czyścić, by system do mleka się nie zapchał.

Dobranie odpowiedniego spieniacza do mleka nie jest trudne. Warto dokładnie określić czego potrzebujesz. Jeżeli przygotowujesz jedynie okazyjnie kawę z mlekiem w zupełności wystarczy najmniejszy spieniacz. Fani Latte czy Cappuccino z pewnością docenią automatyczne wersje. Jeżeli kochasz kawę i codziennie wypijasz ją w dużych ilościach – wybierz ekpress, który przygotuje ją za Ciebie. Zamów odpowiednie modele i ciesz się z kawy jak w kawiarni w domowym zaciszu.

Może Ci się również spodoba