Akcesoria do szkoły, które z pewnością się przydadzą

Akcesoria do szkoły, które z pewnością się przydadzą

Koniec sierpnia zwykle wiąże się z kompletowaniem wyprawki do szkoły. W praktycznie każdym sklepie możesz znaleźć wiele ciekawych i kolorowych przyborów. Wraz z rozwojem technologii również dziedzina artykułów papierniczych przeszła lifting. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę kompletując wyprawkę szkolną dla ucznia szkoły podstawowej i średniej.

Więcej miejsca w piórniku

Jeszcze kilka lat temu uczeń pierwszej klasy szkoły podstawowej miał duży, pojemny tornister, rozkładany piórnik, każdą książkę i zeszyt w okładce, a w bocznej kieszeni butelkę z wodą. Trendy nawet tutaj nieco się zmieniły. Obecnie rodzice pierwszoklasistów decydują się na kupno praktycznego plecaka, czasami także na kółkach z możliwością ciągnięcia go jak walizkę, jednokomorowego piórnika, a okładki odchodzą w niepamięć. By zoptymalizować ilość zajętego miejsca i tym samym nieco odchudzić piórnik wybierz dwustronne kredki i flamastry. To dwa razy więcej kolorów i możliwości. Takie rozwiązanie pozwala dziecku na wykonanie wielu pięknych prac plastycznych o niezwykłych barwach. Na rynku można znaleźć kredki dwustronne, także w pastelowych odcieniach. Jeżeli dziecko ma duszę artysty, możesz również dokupić opakowanie kredek o metalicznych wykończeniach. Ciekawym rozwiązaniem są magiczne kredki 3 w 1. Każda sztuka jest wykonana z grubego drewna i ma w sobie mix trzech odcieni tego samego koloru. Dzięki temu można wyczarować piękne, cieniowane obrazy pełne kolorystycznej głębi. Tego rodzaju artykuły sprawdzą się u nieco większych dzieci, a i dorośli będą mieć dużą frajdę z ich użytkowania. W piórniku powinna znaleźć się również temperówka i gumka do mazania. Warto postawić na dwustronny gadżet. Z jednej strony znajduje się zamykana specjalną zaślepką gumka, z drugiej również zamykane wejście na kredki z pojemniczkiem na ścinki. To praktyczne rozwiązanie, które pozwala w szybki sposób naostrzyć bez brudu i wielu wycieczek do kosza.

Malowanie – zadbaj o czystość

Zarówno mniejsze, jak i większe dzieci kochają malować. Na rynku znajdziesz wiele rodzajów farb i od Ciebie zależy na jakie rozwiązanie postawisz. Warto jednak postawić na kilka przydatnych gadżetów. Must have to kubek z blokadą wylania wody. Wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego pojemniki posiadają miejsce do odłożenia pędzelka. Dzięki niemu miejsce pracy będzie czyste i suche. Istotną kwestią są również pędzelki. Wiele dzieci ma problem ze złapaniem cienkiego i śliskiego trzonka. Warto więc wybrać akcesoria z grubszym, miękkim uchwytem, które zapewniają dużo większy komfort użytkowania.

Akcesoria do szkoły, które z pewnością się przydadzą

Zadbaj o podpisy

Zarówno książki, jak i zeszyty czy akcesoria warto podpisać. W razie zgubienia czy zostawienia w klasie będzie wiadomo, czyje są dane przedmioty. Warto wybrać praktyczne, cienkie naklejki, które możesz przykleić nawet na kredki. Możesz zamówić je w Internecie od razu z imieniem i nazwiskiem. Dostępnych jest mnóstwo kolorów, czcionek i faktur. To dobre rozwiązanie, które pozwala na szybkie i sprawne oznaczenie rzeczy dziecka. Wciąż dostępne są klasyczne arkusze z naklejkami. Wspólnie z dzieckiem możecie wybrać wzory, a potem podpisać poszczególne części wyposażenia. Ciekawym rozwiązaniem, które przyda się także w domu jest specjalna drukarka do etykiet. Możesz wprowadzić hasło, a sprzęt je wydrukuje dla Ciebie. Tak podpisać możesz nie tylko zeszyty czy akcesoria piśmiennicze, ale także słoiki czy pojemniki w kuchni.

Dla starszych uczniów

Do zaznaczania ważnych informacji z pewnością przydadzą się zakreślacze i karteczki indeksujące. Możesz je znaleźć w wielu ciekawych kształtach i kolorach. Nie lubisz neonowych odcieni? Wybierz pastelowe wersje. Jeżeli szukasz wielofunkcyjnego, najwyższej jakości rozwiązania postaw na dwustronne markery. Z jednej strony znajdziesz grubą końcówkę, z drugiej bardziej precyzyjną, idealną do zaznaczania i podkreślania ważnych informacji. Możesz znaleźć je w zestawach lub kupić wybrane kolory solo. By karteczki nie fruwały po całym biurku skorzystaj z pomocy podajnika – możesz postawić na klasyczny kartonowy lub plastikowy wzór, albo wybrać ciekawą formę, na przykład kota.

Kompletując wyprawkę dla ucznia nie zapomnij również o odpowiednim oświetleniu. Lampka powinna znaleźć się po przeciwnej stronie niż pisząca dłoń. Wówczas nie będzie robił się cień, a nauka stanie się komfortowa. Starszym uczniom z pewnością spodoba się urządzenie z wbudowanym głośnikiem lub z możliwością zmiany koloru światła. Postaw na wysokiej jakości rozwiązania i przygotuj swoje dziecko na kolejne wyzwania w nadchodzącym, nowym roku szkolnym.

Może Ci się również spodoba