Świąteczne filmy, które warto obejrzeć

Święta Bożego Narodzenia to czas odpoczynku i relaksu. Jeżeli szykuje Ci się długi weekend lub właśnie wybierasz się na wymarzony urlop i chcesz go spędzić nic nie robiąc, to warto postawić na produkcje filmowe które z pewnością dodadzą świętom magii. Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy listę filmów, które warto obejrzeć.

Dla całej rodziny

Kino familijne to świetny pomysł na spędzenie bożonarodzeniowego popołudnia. Zarówno mali jak i duzi widzowie powinni poznać Grincha. Zielony, owłosiony stwór jest niestety bardzo nieszczęśliwy – przeciwieństwie do mieszkańców Ktosiowa. Bohater postanawia namieszać i nieco popsuć świąteczną radość. Nie spodziewa się, że znajdzie się ktoś, kto spróbuje go zrozumieć i poda mu pomocną dłoń. Fantastyczna historia o Grinchu to kultowa produkcja z 2000 roku. Warto do niej wrócić w te święta. Jeżeli wolisz animowane filmy, to obowiązkową pozycją jest „Ekspres polarny”. To historia chłopca, który wątpi w magię świąt. Trafia do pociągu, który jedzie prosto do siedziby świętego Mikołaja na biegun północny. Podczas tej niezwykłej podróży pozna niezwykłego konduktora i trójkę nowych przyjaciół – obejrzyj jego niesamowite przygody i odkryj na nowo magię świąt.

Produkcje chwytające za serce

Na święta idealnie sprawdzi się komedia romantyczna „To właśnie miłość”. W trakcie filmu towarzyszymy kilku parom podczas przygotowań do świąt. Nie zabraknie ciekawych historii miłosnych, historii małżeństwa z długim stażem czy zakochania na Downing Street 10. Wszystkie wątki przeplatają się ze sobą w delikatny sposób, by na koniec udowodnić, że miłość ma wiele wymiarów, a święta są najlepszym czasem na jej okazywanie.

Kolejną propozycją jest „Holiday”. To komedia romantyczna, w której dwie bohaterki zamieniają się domami na okres świąt. Obie przeżyły rozczarowania i chcą trochę odpocząć. Widz może podziwiać piękne wnętrza, klimatyczne miejsca i przyjaźń między kobietami. Sprawdź, co jeszcze przyniesie świąteczna magia!

Komediowe klasyki

Jednym ze sposobów na oderwanie się od szarej rzeczywistości jest śmiech. Warto postawić na komediowe klasyki, które z pewnością spodobają się całej rodzinie. Jednym z takich filmów jest produkcja „W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju”. Z pewnością kojarzysz rodzinę Griswoldów, którzy postanawiają spędzić rodzinne święta, jednak komplikacje ciągle narastają, doprowadzając do absurdalnych sytuacji. Pech prześladuje bohaterów na każdym kroku, a duża dawka humoru wprawia każdego oglądającego w dobry nastrój. Kolejną komedią pełną zabawnych momentów jest film „Elf” z 2003 roku. To opowieść o wesołym elfie, który pracuje w fabryce świętego Mikołaja. Bohater znacząco się wyróżnia – jest wysoki i ma poczucie, że nie pasuje do świata bieguna północnego, dlatego wyrusza do Nowego Jorku, by odnaleźć swojego biologicznego ojca. Wiele ciekawych zwrotów akcji i zabawnych sytuacji czeka na każdego widza!

Kolejna propozycja nosi tytuł „Cztery gwiazdki”. To opowieść o młodej parze, która cieszy się życiem. Oboje są szczęśliwi i mają dobrze płatną pracę. Nie mają zobowiązań, lubią aktywny wypoczynek i podróże. Sytuacja zmusza ich jednak do spędzenia świąt w gronie rodzinnym – wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że rodzice zarówno Brada, jak i Kate, są rozwiedzeni i każde z nich ma znalazło sobie drugą połowę. To będą niezapomniane święta, okraszone humorem i zabawnymi sytuacjami – odwiedź wraz z bohaterami ich 4 rodziny!

Przedstawione propozycje to świąteczne klasyki, jeżeli jednak masz ochotę na coś nowego – przejrzyj ofertę poszczególnych platform streamingowych, a z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Jeżeli jesteś kinomanem i kochasz świąteczne produkcje to koniecznie zorganizuj wieczór filmowy!

Może Ci się również spodoba