Łamigłówkowe szaleństwo

Łamigłówkowe szaleństwo

Z pewnością pamiętasz drewniane klocki w różnych kształtach, które kiedyś wypełniały dzieciom czas. Można było ułożyć z nich wiele ciekawych budowli i stanowiły świetną alternatywę dla plastikowych wersji. Obecnie zarówno drewniane zabawki, jak i układanki wracają do łask i podbijają serca nie tylko młodszych, jak i starszych odbiorców.

Zajmij swoje dziecko

Gry logiczne skutecznie rozwijają pracę mózgu dziecka i pobudzają go do pracy. Dzięki temu można produktywnie spędzić czas. Na rynku można znaleźć wiele praktycznych gier od prostych memory, przez karcianki, aż po planszówek. Wyobraźnię również rozwijają układanki wykonane z drewna. Dzięki nim można zająć także ręce. Różnorodność dostępnych opcji jest ogromna. Od drobnych, małych opakowań wielkości pudełka od zapałek, aż po duże opakowania wypełnione wieloma ciekawymi elementami. Dzięki łamigłówkom najmłodsi będą mogli poćwiczyć swoje zdolności i spędzić czas z dala od komputera czy telewizora.

Spostrzegawczość i szybkie myślenie skutecznie poćwiczysz grając w memory lub jego ciekawą alternatywę – Dobble. Na każdej karcie znajdują się symbole. Zadaniem każdego z graczy jest odnalezienie takiego samego symbolu na swojej i leżącej na stole okrągłej karcie. Wariantów rozgrywki jest kilka, dlatego warto odnaleźć swój ulubiony. Świetną propozycją są produkty z serii Labirynth. Gra polega na przesuwaniu płytek i przemieszczaniu się korytarzami tak, by dotrzeć do symbolu, który masz na karcie. Plansza cały czas się zmienia, a każda rozgrywka jest inna. Jeżeli Twoje dziecko chce nauczyć się nowych umiejętności możesz pokazać mu jak grać w warcaby lub szachy. Nic tak nie uczy dziecka jak zdrowa rywalizacja.

Rozrywka dla dorosłych 

W podróży świetnie sprawdzą się gry i łamigłówki w małych wersjach. Dzięki nim wspólnie z towarzyszami będziesz mógł zabić czas, na przykład jadąc pociągiem. Każda z łamigłówek została zaprojektowana tak, by była wyzwaniem i zabawą, a także treningiem dla mózgu. Dodatkowo producent umieścił także na bokach pudełka kolejne zagadki. Wszystkie rozwiązania i podpowiedzi znajdziesz na stronie.

Chcesz poczuć się jak prawdziwy Sherlock Holmes i przenieść do czasów wiktoriańskiej Anglii? Seria poświęcona najlepszemu detektywowi wszechczasów od Professor Puzzle pozwoli Ci zmierzyć się prawdziwym geniuszem w dziedzinie dedukcji i logiki. Seria zawiera kilka ciekawych spraw, zamkniętych w przepięknych, stylizowanych na książki pudełkach. Do wnętrza każdego z nich można zajrzeć otwierając okładkę, która jest zamontowana na rzep. Całość prezentuje się pięknie i z pewnością będzie cieszyć oczy. W zależności od tego, jaką sprawą będziesz chciał się zająć do wyboru w polskiej dystrybucji znajdziesz Sprawę dymiącej fajki, bezcennej monety czy sejfu Jej Królewskiej Mości. Stopniowo pojawiają się także inne wersje, warto więc śledzić rynek. Jeżeli chcesz dołączyć do klubu detektywów to sięgnij po serię im dedykowaną. Znajdziesz tam wiele zestawów zagadek wykonanych z drewna. Są trwałe i praktyczne. Nie zajmują wiele miejsca, dlatego z powodzeniem zabierzesz je wszędzie.

Nie brakuje również serii łamigłówek inspirowanych Albertem Einsteinem. Znajdziesz tam inspirowane wielkim naukowcem pudełka nawiązujące do takich twierdzeń jak E=mc2. Swoje moce połączyły również Wielkie Umysły. Łamigłówki zachowane w antycznym stylu przeniosą Cię w czasie do zupełnie innej epoki. Spotkaj się z Thomasem Edisonem czy Beniaminem Franklinem. Idealny prezent dla każdego fana naukowych dokonań.

Łamigłówkowe szaleństwo

Rozwiąż zagadkę i uratuj świat – gra typu Escape Room

W sklepach można znaleźć wiele ciekawych gier, które wymagają skupienia i pozwalają rozwijać logiczne myślenie. Produkcje typu Escape Room pozwalają przenieść się w zupełnie inną czasoprzestrzeń. Ucieczka z więzienia, podróż w czasie, a może udaremnienie wielkiej eksplozji – od Ciebie zależy w której przygodzie weźmiesz udział. Zbierz ekipę i wspólnie rozwiążcie zagadki, by w określonym czasie wykonać główne zadanie. Karcianki typu Escape Room świetnie sprawdzą się na imprezy czy rodzinne spotkania. W większość produkcji można również grać solo. Fanom większych emocji z pewnością spodobają się duże boxy wypełnione zagadkami. Jeżeli szukasz ciekawego pomysłu na prezent dla fana gier logicznych i tajemnic to warto zastanowić się właśnie nad pokojem zagadek zaczarowanym na kartach.

Może Ci się również spodoba