Mata do akupresury – hit czy mit

Mata do akupresury

Akupresura to metoda lecznicza wywodząca się ze starożytnych Chin. Jej zadaniem jest uciskanie określonych punktów na ciele w celu zmniejszenia bólu. Kiedyś do akupresury używano mnóstwa igieł. Dzisiaj dolegliwości bólowych możesz pozbyć się we własnym domu właśnie za pomocą maty. Jak działa taki produkt, jaki wybrać i czy rzeczywiście ma realny wpływ na zmniejszenie poziomu bólu?

Mata – co kryje w sobie

Mata do akupresury swoim wyglądem przypomina tę do ćwiczeń. Jest jednak nieco grubsza i zawiera specjalnie rozłożone wypustki, które wyglądają jak kwiaty. Wewnątrz zazwyczaj kryje się miękka pianka, ale dotyczy to głównie tańszych mat. Wystające kolce nie są aż tak ostre, dlatego sprawdzi się osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z akupresurą. Droższe modele wewnątrz kryją włókno kokosowe, które się nie odkształca. Matę możesz kupić solo lub z poduszką, która będzie masowała kark i głowę. Zazwyczaj dostępna jest w 2 wariantach – płaskim, prostokątnym lub w formie ściętego z jednej strony walca. Od Ciebie zależy na jaki model się zdecydujesz. Ceny mat wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Jeżeli tańsza mata przestanie Ci odpowiadać to warto sięgnąć po profesjonalny model, który zostanie z Tobą na lata.

Jak korzystać z maty?

Z akupresury może korzystać każdy, kto potrzebuje wsparcia w leczeniu dolegliwości bólowych lub po prostu relaksu. Odradza się korzystanie z maty w przypadku otwartych ran, stanów zapalnych i chorób skóry, a także osobom z zaburzeniami krzepliwości krwi. Samo użycie jest banalnie proste. Wystarczy rozłożyć ją na dowolnej powierzchni (najlepiej sprawdzi się podłoga lub dywan, ale może być to również sofa czy łóżko) i położyć się na niej nagim ciałem. Wówczas możesz czerpać maksimum korzyści z tego, co oferuje ten wyjątkowy produkt. Podczas pierwszych doświadczeń z matą zaleca się jednak założenie odzieży, gdyż kolce mogą powodować dyskomfort, do którego trzeba stopniowo się przyzwyczaić. Na początku swojej przygody pamiętaj, by stosować ją racjonalnie – wystarczą sesje po 10-15 minut, które z upływem czasu warto stopniowo wydłużać. W zależności od tego, gdzie doskwierają Ci bóle możesz leżeć, siedzieć, a nawet stać na macie.

Zalety stosowania maty

Regularne korzystanie z maty niesie ze sobą wiele dobroczynnych efektów. Skutecznie poprawia krążenie krwi i redukuje problem napięcia mięśni. Rozluźnione ciało sprawia, że łatwiej będzie Ci zasnąć. Mata pomoże również zredukować bóle pleców i kręgosłupa. Już kilka minut takiego relaksu sprawia, że znika stres, a nerwy zaczynają się uspokajać. Stosowanie maty jest naturalnym sposobem na walkę z różnymi bólami, także tymi w okolicy głowy. Jeżeli cierpisz na migreny czy silne bóle szyi to właśnie dzięki tej macie możesz pozbyć się przykrych dolegliwości. Dodatkowo wspomaga ona walkę z cellulitem.

By zauważyć poprawę samopoczucia korzystaj z maty regularnie. Wówczas dolegliwości stopniowo będą ustępować. Mata będzie wspomagała Twoje ciało. Dodatkowym atutem tej metody jest prostota użycia – szybko ją rozłożysz i sprzątniesz wkładając do poręcznej torby, która również powinna być dołączona do zestawu. Możesz wygodnie rozłożyć się na kanapie i oddać relaksowi. Czytaj książkę, oglądaj ulubiony serial lub odpal świecę i poczuj, jak spokój wypełnia całe Twoje ciało. Ulga w bólu z pewnością nadejdzie szybciej niż w przypadku zażycia tradycyjnej tabletki przeciwbólowej. Stopy oraz dłonie również możesz masować dzięki macie do akupresury. Wystarczy, że oprzesz je podczas codziennej pracy lub staniesz na niej myjąc zęby.

Wiele osób przekonało się do akupresury właśnie dzięki macie. Jeżeli zmagasz się z problemami kręgosłupa, chcesz ujędrnić skórę lub po prostu znaleźć sposób na relaks bez wychodzenia z domu to mata stanie się Twoim nowym towarzyszem. Pamiętaj, by o nią dbać. W zależności od tego na jaką firmę postawisz powinieneś stosować się do zaleceń producenta. Wówczas zostanie z Tobą na lata. Postaw na codzienne masaże, które są prawdziwym hitem.

Może Ci się również spodoba