Postaw na rozświetlenie

Na przestrzeni ostatnich lat zauważa się tendencję odchodzenia od pełnego matu na rzecz rozświetlenia. Trend ten napłynął do nas ze wschodu, wraz z rosnącym zainteresowaniem produktami koreańskimi, bowiem to właśnie Koreanki rozpoczęły modę na dewy skin. Co kryje się za tą nazwą?

Koreańskie inspiracje

Dewy to po angielsku „rosa” i z tym ma kojarzyć się nasza twarz, jakby pokryta taflą rosy. Makijaż ma bazować na świetlistym, promiennym wykończeniu, nadając skórze młodzieńczy wygląd. Dobrze wykonany make-up odbija światło, sprawiając, że skóra wydaje się gładka i zdrowa. Kluczowym kosmetykiem, po który należy sięgnąć, by stworzyć pożądany efekt promiennej skóry, jest rozświetlacz. Warto jednak zastosować kilka praktycznych rad, które pozwolą na uzyskanie optymalnych efektów

Przygotuj skórę do nałożenia rozświetlacza

Rozświetlacz służy do podkreślenia i uwypuklania, zaś te obszary twarzy, które są pokrywane bronzerem, mają być ukryte lub optycznie wyszczuplone. Przed nałożeniem produktu należy odpowiednio przygotować skórę. Warto zadbać o prawidłowe oczyszczenie i nawilżenie twarzy produktami o lekkiej konsystencji, które nie tworzą na skórze tłustego filmu. Kolejnym krokiem powinno być pokrycie jej podkładem, który zamaskuje wszystkie niedoskonałości i wyrówna koloryt skóry. W tym celu warto sięgnąć po podkład mineralny, dzięki któremu uzyskasz naturalny, jedwabisty efekt oraz nieskazitelnie gładką skórę. Naturalny skład sprawia, że produkt jest bezpieczny także dla cery wrażliwej i skłonnej do alergii. Większe krycie zapewnia korektor, który zniweluje widoczność wyprysków, zaczerwienień, czy cieni pod oczami.

Jak należy prawidłowo nakładać rozświetlacz?

Rozświetlacz mineralny jest bezpieczny dla skóry, zawiera naturalne składniki i pielęgnuje cerę. Należy go nakładać na wyznaczone partie twarzy: na kości policzkowe w stronę skroni, grzbiet nosa, nad łukiem kupidyna, pod łukiem brwiowym i, opcjonalnie, w wewnętrzne kąciki oczu. Niewielką ilość produktu można nanieść na czoło i środek podbródka, chyba że posiadasz skórę tłustą – wtedy powinno się unikać rozświetlania strefy T. Nałożenie pudru rozświetlającego w okolicy oczu podkreśli spojrzenie i optycznie powiększy oko, natomiast rozświetlenie nad wargą umocni kontur ust. Nos zostanie wysmuklony, a kości policzkowe uwypuklone. Warto budować efekt stopniowo, by nie przesadzić z ilością produktu. Odpowiednio zaaplikowany rozświetlacz sprawi, że Twoja skóra będzie sprawiać wrażenie młodej, wypoczętej i pełnej blasku.

Może Ci się również spodoba