Problemy z kręgosłupem w wieku senioralnym – osteoporoza i ZZSK

Problemy z kręgosłupem w wieku senioralnym – osteoporoza i ZZSK

Wraz z wiekiem zwiększa się ryzyko powstawania i rozwoju wielu stanów chorobowych układu kostnego. Z roku na rok coraz więcej osób mierzy się z bólem kręgosłupa, a najbardziej dokucza on seniorom. Przewlekłe bóle nie tylko wpływają na jakość życia, ale mogą być objawem poważniejszych stanów chorobowych. Sprawdź, jak odpowiednio zadbać o osobę starszą, która zmaga się z dolegliwościami kręgosłupa.

Osteoporoza – najczęstsza przyczyna bólu pleców

Jedną z przyczyn bólu kręgosłupa może być osteoporoza. Spowodowana jest utratą wapnia, który odpowiada za mocne kości. Najbardziej dotyka ona kręgów, kości udowych i kości przedramion – z czasem stają się one osłabione i są bardziej narażone na ryzyko złamań, a zrastanie się ich może być utrudnione. Osteoporoza jest chorobą cywilizacyjną – oznacza to, że można jej przeciwdziałać. Wystarczy odpowiednia profilaktyka. Regularnie kontroluj stan zdrowia osoby starszej.

Jeśli szukasz sposobu na zapewnienie bliskiej osobie z osteoporozą całodobowej opieki medycznej to odpowiednie warunki zapewnia dom opieki Wałbrzych. Powierzając nam opiekę nad seniorem wiesz, że jest on w dobrych rękach. Specjalnie przystosowane pomieszczenia oraz wykwalifikowana kadra zapewnia fachową pomoc podopiecznym. Skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły.

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa

Choroba Bechtewera atakuje najczęściej kręgosłup – powoduje jego sztywność i  ból o zmiennym nasileniu. Przyczyny są nieznane, jednak na wystąpienie ZZSK wpływ mają czynniki genetyczne, immunologiczne i środowiskowe. Na początku tej choroby pojawia się ból, który  wraz z jej rozwojem może się nasilać. Jego przyczyną jest postępujące  zapalenie stawów krzyżowo-biodrowych. Zespolenia kostne w miejscach połączeń kręgowych ograniczają ruchomość kręgosłupa, czego efektem jest hiperkifoza odcinka piersiowego kręgosłupa, czyli pochylenie i zgarbienie sylwetki.

Jeśli bliska Ci osoba ma problemy z poruszaniem się i narzeka na bóle kręgosłupa, a chcesz zapewnić jej najlepszą, całodobową opiekę, najlepszym na to sposobem są prywatne domy opieki. Dolnośląskie to rejon, na którym na seniora czeka nie tylko profesjonalny zespół monitorujący zdrowie, ale też piękne widoki i świeże powietrze. Chcesz poznać szczegóły? Odwiedź stronę główną Rezydencji Senioralnej „Słowik” i sprawdź, jak wygląda proponowana przez nas opieka.

Może Ci się również spodoba