Detoks – poświęć czas na kompleksowe oczyszczanie organizmu

Gdy nadchodzi zimowy czas, zapewne nieczęsto zdarza Ci się wychodzić na spacery czy spotykać się ze znajomymi. Koniec jesieni ma jednak swoje zalety – jest to okres, podczas którego możesz skupić się na sobie. Chodzi tu nie tylko o pielęgnację, ale też planowanie zbilansowanych posiłków, rozwijanie pasji czy szukanie nowych aktywności. 

rozrzucone cytryny

Detoks dla ciała – co jeść

Oczyszczanie organizmu to nie tylko detoks od alkoholu, papierosów i używek. Toksyny to wszystkie zanieczyszczenia znajdujące się w organizmie i szkodzące mu. Kilkudniowa głodówka być może jest skuteczna, ale tylko chwilowo. Podobnie jest z dietą sokową czy stosowaniem środków przeczyszczających, które mogą spowodować sporo szkód w organizmie i wcale nie polepszyć jego stanu w dłuższej perspektywie. 

Postaw na zdrową dietę – w ten sposób z pewnością pomożesz sobie nie będzie to jedynie chwilowy efekt. Najlepsze wyniki daje opracowanie swoich posiłków – istotne jest, by były bogate w błonnik, a także by pozytywnie wpływały na prace układu trawiennego. Postaw na przyprawy, takie jak curry oraz kurkuma i staraj się używać mniej soli. Pamiętaj o pietruszce – to właśnie ona pomaga usuwać z organizmu metabolity leków, a także wspomaga detoksykację. 

Na liście zalecanych produktów znajduje się przede wszystkim woda – naturalnie nawadnia, nawilża i oczyszcza. Możesz też wypić dziennie szklankę zielonej herbaty. Zawarte w niej składniki neutralizują wolne rodniki tlenowe i oczyszczają organizm ze szkodliwych produktów przemiany materii. Z owoców warto sięgnąć po jabłka i cytryny. 

Detoks dla skóry – o czym pamiętać

Nie wystarczy jednak zdrowo jeść – trzeba też odpowiednio pielęgnować skórę. Codzienne jej oczyszczanie jest konieczne! Na tyle, na ile możesz, zrezygnuj z kosmetyków. Makijaż powoduje, że na skórze osiadają kolejne warstwy zanieczyszczeń, te z kolei nakładają się na siebie i sprawiają, że skóra nie może oddychać. Pamiętaj też, by codziennie przemywać twarz żelem lub pianką do mycia – najlepiej zrobić to rano i wieczorem. Możesz też wspomagać się peelingami, tonikami i płynami micelarnymi – zwracaj uwagę na ich składy. 

Detoks dla duszy – zapanuj nad swoim życiem 

Podczas planowania swoich posiłków i dbania o skórę, warto też pomyśleć o duszy. Jeśli chcesz prowadzić harmonijne życie, postaraj się oczyścić z negatywnych myśli i skupiaj się na pozytywach. Z pewnością pomoże Ci to uchronić się od zimowej chandry. Zamiast stresować się sytuacjami, na które nie masz wpływu, rozwijaj swoje pasje – sięgnij po książkę, puzzle czy nawet grę komputerową. Pamiętaj, że osiągnięcie idealnego balansu wymaga wprowadzenia w życie zmian – postaw na dobre praktyki i rozbudź w sobie energię do działania. Być może pomoże Ci w tym zmiana stylu życia na bardziej ekologiczny? Próbuj nowych rzeczy i bądź otwarta na nowe wyzwania!

Może Ci się również spodoba