Klocki LEGO dla dużych i małych

Klocki lego dla dużych i małych

Mnóstwo osób na całym świecie codziennie oddaje się pasji składania klocków. To już nie tylko dziecięca zabawa, ale i sposób na kreatywne spędzanie wolnego czasu. Wraz z rozwojem technologii LEGO wprowadziło dużo więcej zestawów dedykowanych dorosłym, którzy wychowali się i dorastali razem z klockami. Zobacz, jak się zmieniły!

Historia, czyli co oznacza „LEGO”

Przedsiębiorstwo powstało w 1932 roku w Danii. Na początku zajmowało się głównie produkcją między innymi zabawek z drewna. Z czasem stało się to filarem działalności. Sama nazwa LEGO została przyjęta w 1934 roku i oznacza skrót od zwrotu „leg godt” czyli baw się dobrze. Po łacinie oznacza to „składam”. W 1947 marka zaczęła produkować zabawi z tworzyw sztucznych, a prawdziwy sukces przyniosły klocki w kształcie małych cegiełek montowanych za pomocą wypustek i gniazdek. Pierwszy rodzaj klocków wyprodukowany został w 1949 roku, a w przeciągu kolejnych lat stopniowo powiększano asortyment. Od lat 60. XX wieku zestawy klocków LEGO umożliwiają tworzenie miast, pojazdów, zawierały także figurki. Minifigurki, które są obecnie dołączane do zestawów swoją ruchomą formę miały już 1978 roku i od tamtego czasu pozostają niezmienione. W zależności od zestawu można spotkać również psy, konie, sowy, pająki oraz postacie ludzkie.

Serie dla dzieci

Lego stopniowo rozszerza tematykę swoich produktów. Najmłodszym dedykowana jest seria Duplo – dużych, solidnych klocków z wieloma figurkami, pojazdami i zwierzętami. Do wyboru jest wiele zestawów, które z pewnością pobudzą kreatywność najmłodszych, nauczą prawidłowego chwytu i wyćwiczą inne funkcje motoryczne. Dzięki dużej swobodzie dziecko może samo stworzyć ciekawe budowle. To ciekawa forma zabawy także z rodzicem. Wspólne budowanie z pewnością zbliży Was do siebie.

Nieco większe dzieci z pewnością docenią serie inspirowane bajkami. W asortymencie sklepu można znaleźć produkcje takie jak Minionki, Trolle, Piękną i Bestię, Roszpunkę czy Myszkę Miki. Marka postawiła również na wiele zestawów, które nawiązują do codziennych sytuacji. Znajdziesz domki, straż pożarną i wiele pojazdów. Wiele ciekawych rozwiązań gwarantują również zestawy z samymi klockami różnej wielkości. Młodym fanom miejskiego stylu spodoba się kultowa seria City, która pozwala stworzyć własne, klockowe miasto.

Kreatywność u dzieci z pewnością wzbudzi seria Creator 3 w 1. W pudełku znajdziesz klocki oraz instrukcje, które pozwolą ułożyć aż 3 różne konstrukcje. Wiele godzin emocji przyniesie również nowa produkcja Super Mario. Zestawy, oprócz swojego konstrukcyjnego charakteru powalają również zagrać w grę. Dzięki darmowej aplikacji można przeżyć jeszcze więcej przygód. Zbierz ekipę i przechodź poszczególne poziomy!

Klocki lego dla dużych i małych

Wyjątkowe serie dla dorosłych

Jedną z serii dedykowanych dorosłym jest Architekture, która pozwala ułożyć znane budowle z całego świata. Znajdziesz tutaj Biały Dom, Empire State Building, Statuę Wolności, a także serię miast – Tokio, Londyn, czy Paryż. To świetna propozycja dla podróżników, którzy chcą zatrzymać kawałek wyjątkowego miejsca na swojej półce. Fanom składania z pewnością przypadnie do gustu seria Creator Expert. To wyjątkowe modele, często sezonowe i limitowane. Znajdziesz tutaj domy modułowe, samochody, popularne budowle, a także opcje kolekcjonerskie, dostępne jedynie w danym okresie. Chcesz mieć w domu stanion Old Trafford – Manchester United? Dzięki LEGO sam go zbudujesz. Lubisz filmy z Jamesem Bondem? Może Aston Martin DB5 Ci się spodoba. Nie masz ręki do kwiatów? Zbuduj je sobie – wyjątkowa Strelicja królewska czeka na Ciebie.

Ciekawą serią dedykowaną młodzieży i dorosłym jest BrickHeadz. To wyjątkowe modele znanych postaci przedstawione w nieco kwadratowy sposób. Figurki w całości są wykonane z klocków, co na swój sposób jest urocze. Konstrukcje nie mają funkcji zabawowych więc pełnią jedynie rolę dekoracyjną.

LEGO zadbało także o fanów Harrego Pottera wznawiając produkcję klocków rodem z magicznego świata. Możesz ułożyć sobie Ulicę Pokątną, odwiedzić Wielką Salę, Wieżę Zegarową czy Chatkę Hagrida. Na miejsce dojedziesz Ekspresem, a list przyniesie sama Hedwiga. Wybierz się również na zimowy spacer do Hogsmeade i odwiedź okoliczne budynki. Jeżeli lubisz grać w szachy to czarodziejski zestaw z pewnością pomoże rozwinąć umiejętności w grze.

LEGO Ideas to seria tworzona przez miłośników klockowego szaleństwa. Zestawy powstają na podstawie pomysłów fanów, a później są poddawane głosowaniu. Tak do sprzedaży trafiła chociażby maszyna do pisania, która zachowuje wszystkie właściwości urządzenia. Podczas „pisania” kartka się porusza, a dzięki wałkowi z klocków można wsunąć arkusz papieru. Z kolei klockowy Fortepian pozwala zajrzeć tam, gdzie powstaje muzyka. Misternie przygotowane klawisze wprawiają w ruch młoteczki. Dzięki specjalnej aplikacji możesz na nim zagrać. W serii znajdziesz również wiele budynków – ulicę Sezamkową, Central Perk, średniowieczną kuźnię czy domek na drzewie.

Ciekawą propozycją dla dorosłych jest również seria Art. To zestawy, które powstały, by uczcić artystów. Każdy zestaw daje od trzech do czterech możliwości budowania. Znajdziesz tutaj twarze zespołu The Beatles, Portret Myszki Miki, Iron Mana, czy Marilyn Monroe lub Andiego Warhola. Obraz układa się z małych elementów, które trzeba poukładać na podkładce, by dały piękny efekt prawdziwego obrazu, którym możesz udekorować dom, a kiedy Ci się znudzi, przebuduj na inny!

Może Ci się również spodoba