Zostań bohaterem w swoim domu

Zostań bohaterem w swoim domu

Drzwi z szafki ostatnio źle się domykają, prysznic wymaga gruntownego sprzątania, a krzesło kolejny raz porysowało Ci podłogę? Czas zostać bohaterem w swoim domu i zająć się drobnymi naprawami,  które z pewnością trzeba było wykonać dawno temu. Podpowiadamy, jak w szybki sposób przeprowadzić drobne naprawy, tak przestały denerwować drugą połowę.

Wyrwane gniazdko

Wielu osobom zdarzyło się mocniej pociągnąć za kabel i wyrwać ze ściany gniazdko elektryczne. Taka naprawa nie wymaga wizyty fachowca. Wystarczy śrubokręt i odpowiednie środki ostrożności. Wyłącz prąd w domu i przystąp do działania. Odkręć śrubki, które znajdują się na plastikowej części. Po bokach znajdują się dwa elementy przyczepione do konstrukcji śrubkami. Trzeba je nieco poluzować, a wypchaną część ponownie wsunąć do ściany tak, by te dwie blaszki opierały się o granicę dziury. Następnie solidnie dokręcamy śrubki i na nowo montujemy plastikową osłonkę. Cała procedura trwa zaledwie kilka chwil, a Ty na nowo możesz cieszyć się ze sprawnego kontaktu.

Ramki (nie)wiszące

Wiele osób decyduje się na uwiecznienie wszelkich wspomnień na zdjęciach, a następnie stworzenie galerii z ramek na ścianie. Ich zawieszenie często wiąże się z wierceniem, kurzem i brudem, dlatego czynność tą odwlekamy w czasie. Warto więc zastosować specjalne taśmy lub rzepy, dzięki którym bez robienia bałaganu i hałasowania powiesisz obrazy czy ramki na ścianie. Montaż tego rodzaju jest bezpieczny, nie wymaga użycia żadnych narzędzi i co najważniejsze – nie niszczy ściany. Wystarczy przykleić pasek z klejem do ściany wedle zaleceń producenta, a następnie zawiesić dekoracje. Dzięki takiemu rozwiązaniu Twoja galeria w końcu powstanie. Jeżeli stwierdzisz, że taki rozkład Ci się nie podoba, możesz zmienić jej układ wedle własnych upodobań. 

Zostań bohaterem w swoim domu

Zatkany odpływ

Zarówno w kuchni jak i w łazience w syfonie gromadzą się resztki jedzenia, kosmetyków, włosów i innych osadów. Warto regularnie czyścić go ręcznie. Nie używaj żrących preparatów – możesz zniszczyć instalację lub zatkać odpływ jeszcze bardziej. Opróżnij szafkę pod umywalką lub zlewozmywakiem, podstaw wiaderko, ubierz gumowe rękawice i złap za syfon. Odkręć go i dokładnie wyczyść. Przepłucz rurę i na nowo przykręć element. Dzięki temu zapobiegniesz powstawaniu zatorów i przecieków. Jeżeli zauważysz, że jakaś uszczelka jest już zużyta, wymień ją na nową. By zachować czystość, wsypuj co jakiś czas do odpływu sodę oczyszczoną i zalej octem. W ten sposób ekologicznie udrożnisz i wyczyścisz komponenty. To również dobre rozwiązanie w przypadku osadzania się kamienia na armaturze. Wystarczy obłożyć elementy ręcznikiem papierowym i rozprowadzić papkę. Pozostaw ją na noc, a rano przetrzyj miejsca mokrą szmatką. Czysta armatura gwarantowana.

Może Ci się również spodoba